مقدمه

آدمک تکیه داده به نماد بازیافت در حال پاشیدن پولی که از فروش کاغذ به دست اورده است روی هوا

چرا باید سعی کنیم از بازیافت کاغذ باطله پول در بیاریم ؟

در همین ابتدا باید بدانیم قرار نیست با فروختن کاغذهای باطله و قدیمی خود پولدار شویم و به پول زیادی برسیم . ولی مقداری پول اضافی شاید انگیزه ای باشد برای شروع به جمع آوری و نگهداری کاغذهای باطله و دور ریختنی.
انگیزه بعدی برای شما میتواند کمک به محیط زیست و حفظ و نگهداری آن باشد. طبق آماری که EPA ( U.S. Environmental Protection Agency آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا ) در سال 2014 منتشر کرد حدود 67 میلیون تن کاغذ به محل های دفن زباله دور ریخته شده است. پس با یک حساب سر انگشتی و تغییر رویه گذشته میتوان مبلغ بسیاری از این طریق بدست آورد.

از کجا شروع کنیم؟

اگر به بازیافت کاغذ علاقه مند شدید، چه برای کسب درآمد چه محیط زیست، در قسمت زیر 4 مرحله کلی این کار مشخص شده است

علامت راهنمایی به طرف غرفه بازیافت با نماد بازیافت کنار آن
پیدا کردن نزدیک ترین غرفه بازیافت به شما

غرفه های بازیافت به دلیل اینکه به عنوان واسطه مسئول خرید هستند، طبیعتا با قیمت پایینتری اقلام بازیافتی شما را خریداری میکنند.

اگر شما حساسیتی بابت قیمت فروش کاغذهای باطله خود ندارید میتوانید آدرس نزدیکترین غرفه بازیافت اطراف خود را پیدا کنید و به صورت حضوری اقدام به فروش کنید. البته این یک روش قدیمی است و دیگر توصیه نمیشود، پیشنهاد ما تماس با کاغذکده است. پرسنل ما به صورت تمام وقت با حضور در محل شما با وزن گیری دقیق و واقعی، کاغذهای باطله شما را خریداری میکنند.
سطل بازیافت کاغذ باطله که پر شده با روزنامه باطله
شروع به جمع آوری کاغذ و روزنامه اطراف خود

کاغذ از آن دسته از اقلامی است که ما روزانه در منزل، دانشگاه، شرکت و... با آن سر و کار داریم و استفاده های زیادی در زندگی ما دارد.

حتما دیده اید بعضی از دوستان شما، همسایه ها یا همکارانتان به صورت هفتگی یا ماهیانه اشتراک روزنامه و مجله دارند. این اولین قدم و ساده ترین روش برای جمع آوری کاغذ است. شما میتوانید برای اسناد اداره خود، برگه های آزمون دانشگاه خود، اسناد مالی و... اقدام کنید و با فروش آنها مبلغ خوبی دریافت کنید.
خانواده ای در حال آموزش نحوه بازیافت در خانه به فرزندان خود
تفکیک و جداسازی از درب منزل

کاغذ انواع مختلفی دارد به همین جهت اگر بتونیم از مبدا کاغذها را جدا کنیم میتوان با قیمت بالاتری آنها را به فروش رساند.

محصولات کاغذی انواع مختلفی دارند. بسته به نوع کاغذ، قیمت آن هم مشخص میشود. به طور مثال کاغذ سفید و کتابهایی که کاغذ آن سفید و تحریر است قیمت بالاتری نسبت به مجله و کتابهای قدیمی دارد. دلیل آن هم مرغوبیت کاغذ سفید و محصول نهایی است که از کاغذهای مختلف تولید میشود. پس با تفکیک کاغذهای سفید از مجله و.. آنها را با قیمت بالاتری به فروش برسانید.

سطل های پر از پول با نماد بازیافت پشت سر آنها
یافتن خریدار مناسب برای فروش

ما تا الان فهمیدیم چگونه میتوانیم کاغذهای خود را به فروش برسانیم، اما سوال اصلی این است به چه کسی بفروشیم؟

کاغذ باطله ماده اولیه تولید مقوا و جعبه کادو و بسیاری محصولات مختلف است. شما با به فروش رساندن کاغذهای خود به شرکت ما، بدون واسطه میتوانید به بالاترین قیمت روز بازار با وزن واقعی، بیشترین مبلغ را دریافت کنید.

سخن پایانی

امیدواریم انگیزه کافی برای شروع به بازیافت در شما ایجاد شده باشد، حتی اگر در گذشته بازیافت انجام میدادید احتمالا حالا ایده هایی برای بالا بردن سطح فعلی خود دارید.