روزنامه باطله

تعدادی روزنامه باطله به صورت نامرتب روی هم

در گذشته از روزنامه برای اطلاع از حوادث و وقایع اطراف استفاده میشد. ولی امروزه بیشتر به عنوان روزنامه باطله شناخته میشود و برخلاف گذشته، شبکه های اجتماعی به منبعی برای اخبار تبدیل شده اند و از روزنامه بیشتر برای بسته بندی و گلخانه ها و ... استفاده میشود. اگرچه هنوز اندکی از مردم هستند که برای اطلاع از اخبار روزانه به سراغ روزنامه میروند، ولی متاسفانه به دلیل اختلاف قیمت کاغذ دولتی و آزاد، حجم عرضه و تقاضا همسان نیست و اکثر روزنامه های منتشر شده به عنوان روزنامه باطله کیلویی به فروش میرسند. امروزه از روزنامه استفاده های متفاوتی میشود که در این قسمتمیتوانید با برخی از آنها آشنا شوید.


خرید روزنامه باطله

چند عدد روزنامه باطله مرتب روی هم و یک بسته پول رول شده با چند برگه پول دیگر روی روزنامه ها

کاغذ روزنامه باطله قابل بازیافت و استفاده مجدد است. همین یک جمله کافی است تا با کمی خلاقیت، آنها را مستقیما داخل سطل زباله نیندازیم و جان تازه ای به طبیعت بدهیم. شرکت ما به وسیله ی خرید روزنامه باطله علاوه بر تامین نیاز خود، به کاهش تولید زباله نیز کمک میکند. جالب است بدانید ضایعات کاغذ حدود 2 تا 10 هفته زمان می برد تا تجزیه شود.

خرید روزنامه باطله به صورت جزئی و کلی در ابعاد مختلف، با بهترین قیمت 1401 در تهران و شهرهای اطراف انجام میشود. برای استعلام قیمت میتوانید با فرستادن عکس، بالاترین قیمت خرید را از ما دریافت کنید.

قیمت روزنامه باطله

قیمت روزنامه باطله با کاغذ تفاوت بسیاری دارد. دلیل آن هم به دلیل کم در دسترس بودن کاغذ روزنامه است. این نوع کاغذ اصولا گرماژی حدود 40 تا 60 دارد (برای کاغذهای a4 معمولی 80گرم است). هرچه گرماژ بیشتر باشد، کیفیت، استحکام و به مراتب قیمت آن بیشتر است. البته متاسفانه روزنامه باطله به دلیل موارد استفاده زیاد آن، با قیمت های بالایی خرید و فروش میشود.

در جدول زیر میتوانید آخرین قیمت روزنامه باطله را مشاهده کنید

(قیمت ها بر اساس تومان به ازای هر کیلو میباشد)

عنوان حداقل قیمت حداکثر قیمت توضیحات
روزنامه باطله سایز کوچک 10.000 30.000 وابسته به تناژ و کیفیت بار
روزنامه باطله سایز بزرگ 10.000 35.000 وابسته به تناژ و کیفیت بار

برخی از موارد استفاده روزنامه باطله

روزنامه باطله کیلویی در زندگی روزمره ما در زمینه های مختلفی استفاده میشود که، در قسمت زیر با برخی از آنها میتوانیم آشنا شویم.

دست یک مرد در حال تمیز کردن شیشه منزل خود با روزنامه مچاله شده

استفاده از یک روزنامه قدیمی و باطله برای تمیز کردن پنجره ها بهتر از استفاده از پارچه در جلوگیری از لک افتادن کمک میکند.

بسته بندی تعدادی ظرف و لیوان با کاغذ و روزنامه روی یک میز چوبی

روزنامه باطله یک جایگزین عالی به جای پلاستیک های حبابدار است. برای بسته بندی جعبه ای با محتویات شکستنی، ابتدا آنها را جدا از هم بچینید سپس فضای خالی بین آنها را با روزنامه مچاله شده پر کنید.

 قفسی که کف ان روزنامه است و پرنده ای داخل ان

برگه های روزنامه را پایین قفس پرندگان و زیر بستر حیوانات خود ( سگ و گربه و... ) قرار دهید تا هر بو و رطوبتی جذب شود.

پوشاندن کف دو کابینت نیمه باز با کاغذ روزنامه

در گذشته بسیاری از مادران ما برای پوشاندن ردیف های قفسه های کابینت و کمد و انباری از روزنامه باطله به جای آسترهای پارچه استفاده میکردند. دلیل آن هم ارزانی روزنامه و سادگی تعویض آنها بود.

پر کردن یک کفش با روزنامه مچاله شده

پس از استفاده از کفش ها و کیفهای خود، آنها را با روزنامه مچاله شده پر کنید تا مثل روز اول شکل خود را حفظ کنند.

کفش قدیمی با بوی نا مطبوع

اگر درون کفش ها مرطوب باشد، روزنامه را مچاله کنید و در داخل کفش بگذارید. به این ترتیب رطوبت و بوی نامطبوع کفش ها از بین میرود. (اجازه دهید تا زمان خشک شدن کفش ها، روزنامه درون کفش باقی بماند)

کف روی ماشین در کارواش

در کارواش ها بعد از اتمام کار کف اتومبیل رو با یک برگه کاغذی میپوشانند تا رطوبت را گرفته، و کف ماشین کثیف نشود.

گیاهی در گلدان که دور آن با روزنامه پوشیده شده است

اگر سرما در راه است، گیاهان بیرون را با ورقه های روزنامه بپوشانید و با نخ یا سنجاق محکم کنید. اگرچه استفاده از پلاستیگ برای پوشش گیاهان موثرتر است ولی در صورتی که هوا خشک باشد از روزنامه نیز میشود استفاده کرد.