خرد کردن اسناد محرمانه

هر کسب و کاری نیاز به یک روش امن برای حفظ اسناد محرمانه خود دارد. در حالی که برخی از شرکت ها و ارگان ها از فناوری استقبال کرده و اسناد خود را به صورت دیجیتال ذخیره میکنند، برخی همچنان ترجیح میدهند به صورت چاپی اسناد خود را نگهداری کنند. با این حال وقتی صحبت از امحاء اسناد محرمانه مطرح میشود، روش ذخیره سازی اسناد چندان مهم نیست. موضوع قابل اهمیت این است که چگونه اسناد و اطلاعات خود را به طور ایمن و بدون خطر افشای آنها از بین برد. برای اسناد کاغذی و چاپ شده پاسخ مشخص است --> خرد کردن اسناد

پروژه خرد کردن دارپا

اواخر سال 2011 آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی آمریکا (دارپا) و آژانس تحقیق و توسعه وزارت دفاع آمریکا، از دانشمندان کامپیوتر و علاقه مندان به پازل دعوت کرد تا در یک چالش جالب شرکت کنند. بازسازی قطعات کاغذ برای جایزه بزرگ 50 هزار دلاری! نسبتا ساده به نظر میرسد تا قبل ازینکه بدانیم کاغذها قبلا در خردکن صنعتی رشته رشته شده اند.
هدف از برگزاری این چالش بازیابی 5 پازل بود. شرکت کنندگان میبایست نرم افزاری را توسعه دهند که میتواند برای شناسایی و ارزیابی تاکتیک های مختلف بازسازی اسناد استفاده شود. ایالات متحده در نظر داشت از این روشهای جدید برای مناطق جنگی و شناسایی آسیب پذیری ها در برابر افشای اطلاعات حساس داخلی خود استفاده کند. شرکت کنندگان در تاریخ 27 اکتبر 2011 (5 آبان 1390) کار خود را آغاز کردند و تنها پس از گذشت 33 روز 5 پازل توسط سه برنامه نویس کامپیوتر اهل سانفرانسیسکو بازیابی شد.

تعدادی سکه پول و یک کتاب که به فروش آن اشاره دارد

تیم برنده که با نام "همه تکه های شما متعلق به ایالات متحده است"، الگوریتمی طراحی کرد که به طور خودکار 10000 تکه کاغذ را بر اساس جنبه های فیزیکی مختلف خرد کردن مثل زاویه خرد کردن، اندازه خرد کردن و علائم کاغذ بازسازی کرد. این تیم متشکل از 3 برنامه نویس با سوابق مختلف از برنامه نویس بینایی کامپیوتر تا مهندس نرم افزار ماهواره ای، با کمک جمعی از دوستان خود که وظیفه مونتاژ دستی را به عهده داشتند بود. اوتاویو گود رهبر گروه توضیح میدهد: «پیش‌ زمینه نوشتن بینایی رایانه، گرافیک رایانه‌ ای و نرم‌ افزار شبیه‌ سازی عمومی ما قطعاً به ما کمک کرد».

تعدادی سکه پول و یک کتاب که به فروش آن اشاره دارد
تعدادی سکه پول و یک کتاب که به فروش آن اشاره دارد

در حال حاضر چندین نوع خرد کن ایمن مختلف از سطح p-1 تا p-7 وجود دارد که سطح هفت امن ترین اندازه خرد کن است. با این حال اگر چالشی مانند مثال بالا با موفقیت انجام شود به خصوص در چنین زمان کوتاهی، باید بیشتر برای امحاء اسناد خود دقت کنیم.

تعدادی سکه پول و یک کتاب که به فروش آن اشاره دارد
تعدادی سکه پول و یک کتاب که به فروش آن اشاره دارد

بنابراین سوال اینجاست که دستگاه های خردکن اداری چقدر ایمن هستند. شاید اکنون پس از دانستن این داستان، ببینید که چگونه به خدمات حرفه ای خرد کردن کاغذ نیاز است. به یاد داشته باشید همه اینها در سال 2011 اتفاق افتاد، ما اکنون در سال 2022 هستیم. مسلما فناوری از آن زمان تاکنون پیشرفت زیادی کرده است. اکنون مشخص است چرا تمام افراد به یک کاغذ خرد کن اداری نیاز دارند، امحاء اسناد اداری بسیار راحت است ولی موثر نیست. پروژه دارپا بما نشان داد بازسازی اسناد خرد شده دیگر فقط در حد نمایش در یک فیلم نیست و هم اکنون در حال انجام است. پس اگر باهوش باشید و حفظ محرمانگی اطلاعات شما برایتان ارزشمند باشد حتما این کار در یک کارخانه معتبر و با تجربه انجام میدهید.

سخن پایانی

کارخانه ما با تجربه فراوان در امر امحاء اسناد محرمانه، اسناد بانکی، صورت های مالی، اطلاعات شخصی افراد و هر سند معتبر و محرمانه دیگر، آماده ارائه خدمات به افراد و شرکت های دولتی و خصوصی میباشد. لازم به ذکر است تمامی مراحل امحاء زیر نظر نماینده رسمی شما انجام میشود.